Мова – душа народу!

Facebook Vkontakte Twitter LiveJournal

Мова – душа народу!

        День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

  Щороку учителями української мoви Ситковецької школи прoвoдилися заходи по відзначенню цієї дати.

Перед Днем української писемності та мови, Українське радіо у п’ятницю провелo щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», який був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді всі охочі в Україні і за кордоном можуть перевірити, наскільки добре вони знають українську мову.

  Учні 6 – 11 класів  такoж узяли участь у цій акції. Цим вони не тільки з’ясували, чи добре знають українську мову, а й продемонстрували єдність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.                

  Учні 5 кл. позмагалися між собою у мовознавчій грі « Веселка», семикласники взяли участь у « Мовознавчому турнірі», а діти 8 кл. виявили свої знання у грі « Кращі знавці української мови».

  Усі заходи показали красу і багатство української мови, її різноманітні можливості, довели, що рідна мова – це духовна святиня, найбільший і найдорожчий скарб. Мова – серце нашої нації. Бережімо її !

   Вчитель української мови - Тишкевич Т.О.


vote data