Ми нащадки козаків

Facebook Vkontakte Twitter LiveJournal

Ми нащадки козаків

12-13 травня на базі Сокілецького санаторію  відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Участь у заході взяло 16 закладів загальної середньої освіти Немирівського району.

        Саме завдяки таким іграм, як «джура», діти зможуть на власному досвіді зрозуміти, що таке дружба. Ці змагання дуже згуртовують не тільки команду, а й всю школу, виховують патріотизм, любов до своєї країни. Джурами в козацькі часи називали юнаків, які готували себе до захисту рідної землі і українського народу. Стати джурою міг лише той, хто пройшов фізичні і моральні випробування.

Наші учасники змагання продемонстрували свої знання та вміння зі стройової і загальної фізичної підготовки, знання долікарської підготовки. Етапи змагань не можна назвати легкими, але, як кажуть, важко в навчанні – легко в бою. Всі «джури»,а саме-ройовий Олійник Роман та його козаки Чмир Володя, Самбуров Євген, Гуцаленко Ангеліна, Ткаченко Максим, Бондаренко Олександр, Ювшин Оксана, Бугрим Діана, Альона Вознюк гідно представили свої вміння та навички.

        Джури демонстрували муштровий впоряд, показували вміння володіти зброєю, долали смугу перешкод, змагались в перетягуванні линви, відповідали на тестові питання зі знання історії України, козацтва та Збройних Сил України, а також дивували своїми талантами. Мистецький конкурс-«Ватра» «Слава героям!» продемонстрував готовність у будь-яку мить стати на захист свободи та незалежності України, істинний патріотизм усіх учасників міського етапу гри.  Козаченята гідно змагалися і одержали призові місця: «Смуга перешкод» - І місце, «Ватра» - ІІ місце, «Рятівник» - ІІІ місце, «Добре діло» - ІІІ місце.      Патріотичному вихованню в школах в усі часи приділялася особлива увага, не кажучи вже про останні кілька років. Тож не дивно, що сьогодні гра «Сокіл» (Джура) стрімко набирає популярність. Такі змагання-випробування у черговий раз переконують, що виховання у традиціях українського козацтва сприяють формуванню у старшокласників активної громадянської позиції, почуття національної гідності і самосвідомості, вихованню любові до України, готовності захищати свій край.

                                      Вчитель захисту Вітчизни Бондаренко Л.П.


vote data