Канікули по київськи

Facebook Vkontakte Twitter LiveJournal

Канікули по київськи

29-30 березня група працівників та учнів Ситковецької, Вищекропивнянської та Юрковецької шкіл здійснила захоплюючу екскурсійну поїздку до Києва.

Розпочали свою екскурсію з відвідин найстарішого та найбільшого планетарію в Україні. Перші позитивні враження від планетарію справив на нас аніматор-космонавт, який зустрів нас при вході та провів цікаву екскурсію.  Під зоряним куполом прослухали  пізнавальну  лекцію про безмежні космічні простори Всесвіту та переглянули надзвичайно реалістичний науковий фільм «Буремна планета»

            Після віртуальної космічної подорожі ми занурилися у таємничий світ океанаріума «Морська казка», в якому побачили жителів морських глибин. Різноманіття видів не обмежувалося тільки рибами: у живому музеї підводних глибин ми побачили й безхребетних – креветок, медуз, морських зірок та морських їжаків і  яскраві «живі каміння» - цілі «гуртожитки» симбіотичних гідробіонтів  на основі коралових підводних комплексів. Головної родзинкою експозиції морських акваріумів безумовно став  підводний тунель, всередині якого ми могли спостерігати за життям мешканців морських глибин – океанських акул, велетенських черепах та відчувати емоції, раніше доступні виключно дайверам.

            Вечірній Київ зустрів нас холодним різким вітром. Мерехтіння неонової реклами, страх для деяких учасників групи перед першою поїздкою в житті на ескалаторі та в метро, шалений темп і рух на Хрещатику, виступ вуличних танцюристів та спів сивочолого бандуриста, майстерна гра скрипаля в підземному переході, гамірний майдан Незалежності і прекрасний краєвид нічного Дніпра. Усе це ми побачили під час вечірньої екскурсії по місту.

            Стомлені, з позитивними емоціями, що переповнювали нас від побаченого ми поверталися в хостел. Привітні адміністратори, комфортні кімнати, чашка смачного гарячого чаю сприяли хорошому відпочинку, адже наступний день мав бути не менш цікавим і насиченим.

            Наступний день екскурсій подарував не менше захоплень та вражень  ніж попередній. Хоч часу і було замало, але група встигла побувати на Андріївському узвозі, помилувалися ми і витворами художнього мистецтва, і неймовірною красою Андріївської церкви та Софіївського собору,  і зробили фотосесію біля пам’ятників Олексію Вертинському, Михайлу Булгакову, героям фільму «За двома зайцями». Вранішню екскурсію завершили поїздкою  на Київському фунікулері, що з'єднує історичне Верхнє місто та Поділ у Києві. Маршрут проходив через круту Володимирську гірку з гарним видом на річку Дніпро. Декілька учасників групи побували в надзвичайно красивому храмі. Це церква Різдва Христового, яка має для українців особливе значення. Саме в цій церкві 6 - 7 травня 1861 року було встановлено труну з тілом Тараса Шевченка, що перевозилась із Санкт-Петербурга до Канева. Перед величезним скупченням народу благочинний церков Подолу Петро Лебединцев та настоятель храму Йосип Желтонозький провели панахиду по великому поету України. Після цього кияни почали називати церкву «Шевченковою».

            Та найбільше захоплення, вибух емоцій викликала  вистава  нового модернового цирку «Чорне – біле» з Німеччини. Це була не просто вистава, а сенсаційне видовище, адже у своїх виступах артисти показали повну відсутність земного тяжіння, незвичайні трюки на підкидних дошках, закохані повітряні гімнасти, пристрасне танго з чотирилапими друзями, безстрашні вершники на конях, неперевершені мотофристайлери і як завжди глядачів розвеселяли осучаснені клоуни. По закінченні вистави глядачі стоячи  щиро аплодували артистам.

            А завершили свою екскурсійну подорож відвідинами Державного авіаційного музею України ім. О.К. Антонова, який є найбільшим у всій Східній Європі. Понад 90 експонатів: цивільні та військові літаки, вертольоти,  безпілотники. Враження незабутнє від відвідин музею, а особливо, коли кожен з учасників групи мав можливість відчути себе в ролі штурмана або капітана літака.

            Екскурсійні дні завершилися. Стомлені та задоволенні поверталися до рідної домівки. Але, коли повернули з головної траси на дорогу до нашого селища в салоні автобуса прокотився гамір з запитанням – «Ми трішки відпочинемо і назбираємо грошей, а куди далі поїдемо?»

            І зараз я можу дати відповідь.

Запрошую усіх бажаючих відвідати неймовірно цікавий перший у Європі дитячий оперний open air фестиваль KIDS Operafest Tulchyn, який відбудеться 4-5 червня  на території мальовничого замку Потоцьких у м.Тульчин.

 

Керівник групи І.Назаренко


vote data