Цікава подорож до Гайсинщини.

Facebook Vkontakte Twitter LiveJournal

Цікава подорож до Гайсинщини.

          Напередодні Дня захисника України     учні 7 та 8 –го класів Ситковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів  вирушили  на екскурсію до міста Гайсин. Школярі відвідали новостворений  музей воїнів АТО Гайсинщини та місцевий краєзнавчий музей.

     Зброя, одяг, листи з дому — все це впродовж двох років збирали небайдужі. Так і виник музей Героїв АТО у місті Гайсині, аналогів якому в Україні немає. Сьогодні він уже приймає своїх відвідувачів. Андрій Головань на війні пережив чимало. Повернувшись додому, долучився до «Спілки учасників бойових дій АТО» – тоді й виникла ідея створити музей, щоб розказати про події на сході країни, виховувати патріотизм та вчити молодь захищати свою землю.

      У    музеї героїв АТО налічується близько 500 експонатів. Це особисті речі АТОвців, зброя, муляжі гранат, прапори, дитячі листи та малюнки тощо. Школярі розглядали експонати , гільзи, зброю, захоплено слухали розповідь екскурсовода.

  - Наших дітей потрібно виховати патріотично, - розповідає учасник АТО та екскурсовод Андрій Головань.  Потрібно, аби вони розуміли, що таке війна. Потрібно донести ті речі, які вони не бачили,    але змогли почути від учасників АТО. Ми дізналися багато цікавих фактів про події на Майдані Незалежності під час Революції Гідності  та анексії Криму, про те як розвивалися військові дії на сході країни.

          Зацікавив дітей макет Донецького  аеропорту, який є центральною композицією музею, аналогів якому в Україні немає.  Вони уважно слухали про подвиги кіборгів та захоплювалися їх мужністю, братерством та самопожертвою. За підрахунками військового експерта за весь період перебування українських  військових в аеропорту загинуло понад 200 осіб, 500 поранено  та 24 безвісти  пропалих.

    Поруч із музеєм створили Алею Слави — присвячену бійцям, котрі загинули, захищаючи незалежність України.  Учасники екскурсії щиро подякували  засновникам  музею   за цікаву  розповідь.

       Ще новим  відкриттям  для нас став краєзнавчий музей, де ознайомились з історією Гайсинщини. Найбільше діти звернули увагу на кістку мамонта, тваринний світ краю, монети та гроші  різних періодів та виставку присвячену воїнам АТО.

 

                                                Класний керівник 7 класу    Приходько І.С. 


vote data