Знайомство з Іллінецькою астроблемою

Facebook Vkontakte Twitter LiveJournal

Знайомство з  Іллінецькою астроблемою

      Учні 9-11 х класів Ситковецької ЗОШ І-ІІІ ст. здійснили подорож-урок «Вперед в минуле» до славного Іллінецького краю.  Мета поїздки: відвідати цікавий природний об’єкт – Іллінецьку астроблему,  місце вибуху астероїда. По Іллінеччині групу супроводжувала місцевий історик-краєзнавець, екскурсовод  О.Г.Рудник. Ольга Григорівна є автором багатьох історичних та краєзнавчих доробків про минуле Іллінеччини та Оратівщини, але цього дня вона була для нас не тільки істориком , а й астрономом, яка провела екскурсію надзвичайно цікаво.

       Два кратери Жорна 1 та Жорна 2, які утворилися близько 400 млн. років тому внаслідок зіткнення астероїда з поверхнею планети, вразили школярів та вчителів. Роздивляючись породу,  що утворилася внаслідок горіння, діти відмітили її особливу крихку структуру. Енергетика кар′єру була настільки позитивною, що більшість відвідувачів відчули це на собі: у багатьох зник головний біль. Набравши повні кишені чудодійних камінців, всі направилися до цілющої кринички, з якої тече надзвичайно чиста і помічна водичка. Бажання, загадані біля кринички, не можна нікому повідомляти, тоді вони обов′язково збудуться.

     «Іллінці – місто європейське»,- з гордістю розповідала Ольга Григорівна про рідне містечко. Гуляючи вулицями, ми побачили новенькі зручні тротуари, чистоту і затишок в центрі, а ще величезну кількість квітів, висаджених дбайливими руками. Екскурсовод намагалася якомога більше зацікавити нас історичними місцями Іллінеччини, закохати в героїчне минуле рідного краю.

     Повертаючися додому, група зупинилася в Шабелянському лісі, щоб покласти квіти до  партизанської могили і відвідати природничо - навчальний центр.

     Такі екскурсії є надзвичайно пізнавальними і цікавими, запам҆ятовуються надовго.

                             Костюк Л.В.  – класний керівник 9 класу


vote data