«Жовтень єднає шкільні бібліотеки»

Facebook Vkontakte Twitter LiveJournal

                                               «Жовтень єднає шкільні бібліотеки»

    З 2008 р. за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у жовтні.

     Згідно з Наказом МОН від 12 серпня 2014 року №931 з 1 по 31 жовтня «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек».

    Мета проведення місячника шкільних бібліотек - розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання в Україні.

В Ситковецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

    Читання відіграє важливу роль у житті дитини. В теперішній час діти дуже прив’язані до сучасних комп’ютерних технологій та телебачення, тому книга та читання вже не займають таке важливе місце у їх розвитку та зростанні. Для підвищення ролі бібліотеки та книги в житті дитини до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек було проведено: флешмоб для  учнів 1-4 класів «Я і книжка»; цікава пізнавально-оглядова екскурсія під назвою «Чарівне царство книжок» відвідали учні 5-7 класів Гайсинську районну дитячу бібліотеку; учні 4 класу відвідали Вінницьку обласну бібліотеку для дітей імені І. Франка. Екскурсія розпочалася зі знайомства бібліотекою у відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів. Зустріч відбулася під назвою «В країну Книголюбів». Діти були зачаровані різноманіттям книг і журналів, якими збагачений відділ. А також, здійснили цікаву подорож бібліотекою та дізнались, як починає свій шлях книга, щоб потрапити до рук користувачів. По завершенню екскурсії учні отримали символічні подарунки на згадку про бібліотеку.

    Учні 3-5 класів із задоволенням взяли участь у конкурсі «Візерунчасту закладку книзі подаруй на згадку». Кожен зробив для своєї улюбленої книжки закладку. Діти взяли участь у конкурсі «Пластилінова казка» і проявили здібності  та творчу фантазію. Ці вироби були створенні звичайним пластиліном. Учні 5-10 класів взяли участь у конкурсі фотокрос «Читання – найкраще навчання». З школярами проводились бесіди: «Як виховати творчого читача?» та «Діти, книги, бібліотека».  Для першокласників проведений бібліотечний урок-екскурсія «Мандрівка Книжковим містечком». А також була виставка нової літератури «Книжкова алея», а до дня українського козацтва виставка «Українське козацтво – наша гордість і слава». 


vote data